Strona główna > Meble biurowe > Masz apetyt? 6 przekąsek dla produktywności w pracy domowej

Kiedy pracujesz w domu, łatwo jest się rozproszyć, ale może to być również bardzo produktywny sposób pracy. Wszystko sprowadza się do uzyskania właściwej równowagi i nauczenia się, jak unikać rozproszenia uwagi, które może pojawić się na Twojej drodze.

Głód to z pewnością czynnik rozpraszający, który dokucza. Burczenie w brzuchu i niemożność skoncentrowania się nie sprzyjają produktywności! Oznacza to, że musisz wiedzieć, co przekąsić, aby utrzymać głód na dystans, ale także zapewnić, że nie cierpisz na te słynne wzloty i upadki cukru, które są związane z jedzeniem słodkich i niezdrowych przekąsek.

Podczas gdy siedzisz przy swoim małym biurku w domu, to jest dobry pomysł, aby mieć kilka przygotowanych przekąsek gotowych do chwycenia. Dla niektórych inspiracji, sprawdźmy 6 najlepszych przekąsek dla produktywnej pracy.

Woda

Najpierw zacznijmy od przekąski, która nie jest jedzeniem, ale z pewnością jest czymś, co pomoże Ci pozostać na torze i nawodnić umysł i ciało. Picie dużej ilości wody w ciągu dnia może zagłuszyć głód, po prostu dlatego, że przez większość czasu, kiedy myślimy, że jesteśmy głodni, tak naprawdę jesteśmy spragnieni. Trzymaj butelkę wody na swoim biurku i napełniaj ją, gdy tylko poczujesz ukłucie.

Sprawdź tę infografikę, która daje ci jeszcze więcej wymówek, aby napełnić się H2O.

Źródło - https://mindfulbodyfitness.co/the-massive-health-benefits-of-drinking-water/

Banany

Pakowane w potas, ale także źródło glukozy, banany dają energię i utrzymują cię w ruchu, gdy inne przekąski mogą zawieść. Będą one również utrzymać pełnię na dłużej, więc nie będziesz stale przekąski, gdy powinieneś być siedzi na krześle biurowym, pracy!

Migdały

Jednym z najlepszych prac z domu wskazówki jest mieć garść migdałów w misce na biurku. Nie tylko są one pełne zdrowych tłuszczów, ale są one również źródłem białka, więc masz zamiar pozostać pełny i mieć impuls mózgu w tym samym czasie.

Jabłka

Mówią, że "an apple a day keeps the doctor away", ale jabłko również trzyma prokrastynację z dala! Jabłka mają wystarczająco dużo cukru, aby dać ci tę odrobinę energii, której potrzebujesz, aby przezwyciężyć popołudniowy spadek koncentracji.

Jajka

Ugotuj kilka jajek i zjedz je, gdy poczujesz głód. Jajka zawierają cholinę, która idealnie nadaje się do zwiększenia czasu reakcji, ale jednocześnie pobudza pamięć. Idealna przekąska dla produktywności.

Paluszki marchewkowe

Zawierają witaminy i luteolinę, która doskonale wspomaga pamięć i pomaga przezwyciężyć spadek energii. Pokrojenie kilku marchewek w słupki to łatwa przekąska, która jest również pyszna w połączeniu z hummusem.

Odejdź od słodkich przekąsek, czekolady, słodyczy i dietetycznych napojów gazowanych, a zamiast tego skup się na przekąskach, które wymieniliśmy powyżej. Nie tylko unikniesz uczucia głodu, ale również będziesz miał impuls do koncentracji i skupienia, który pozwoli Ci przejść do końca dnia pracy w najbardziej produktywny sposób.