Strona główna > Krzesła biurowe > Jakie są podstawowe funkcje ergonomiczne krzesła?

funkcje ergonomiczne krzesłaPodstawowe elementy, które mogą sprawić, że krzesło będzie bardziej ergonomiczne są już stosowane praktycznie w każdym produkowanym obecnie modelu.

Najczęściej podstawą jest baza pięcioramienna, która będzie gwarantowała stabilność takiego krzesła. Poza tym zastosowany powinien być amortyzator, który da możliwość regulowania wysokości siedziska. Stopy zawsze powinny się opierać na podłodze.

ergonomiczne krzesłoDalej można zadbać o profilowanie siedziska w taki sposób, że będzie miało odpowiednie parametry. Sprawdzać się będą także regulowane podłokietniki. Czasami warto zatroszczyć się o ergonomiczne wyprofilowane oparcie. W wielu przypadkach stosuje się takie rozwiązania, które dodatkowo podpierają lędźwiowy odcinek kręgosłupa. W niektórych fotelach wprowadza się zagłówek.

Ważnym elementem ergonomicznego krzesła będzie mechanizm, który będzie zmieniał kąt odchylenia oparcia względem siedziska. Będzie można dostosować odpowiednio również sprężystość takiego oparcia. Zastosowanie takich elementów sprawi, że będzie można przemieszczać siedziska i oparcia w odpowiedniej zależności. Tak naprawdę może to brzmieć nieco tajemniczo, ale efekt będzie zawsze taki, że uda się uzyskać taką pozycję, która będzie nam najbardziej odpowiadała. Jeśli mechanizm dobrze pracuje to całe krzesło porusza się w odpowiedni dla użytkownika sposób i gwarantuje dynamiczne siedzenie.