Strona główna > Krzesła biurowe > Wybierz ergonomiczne krzesło do Twojego biura

Nie wiesz, czym kierować się podczas wyboru fotela do biura? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i zachowaj zdrowy kręgosłup na długo.

Dlaczego warto zadbać o zdrowie?

"Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz" - te słowa najsłynniejszego poety renesansu Jana Kochanowskiego, mimo upływu czasu są nadal aktualne. Cóż bowiem nam z zarobionych pieniędzy czy też z rozwijania pasji jeśli nie mamy tego, co najcenniejsze - zdrowia. Zdrowia, które pozwala nam na szczęśliwe i godne życie. Oczywiście, często nie mamy zupełnie wpływu na jego stan, ale w bardzo wielu przypadkach możemy o nie zadbać.

Zapewnie już niejednokrotnie słyszałeś to wyświechtane i odmienione przez wszystkie przypadki słowo: profilaktyka. Nie uproszczajmy jednak, ponieważ to właśnie "profilaktyka" to klucz do szczęśliwego, bo zdrowego życia.

Profilaktyka - jak wprowadzić ją w życie?

Jeśli chodzi o jedzenie - profilaktycznym działaniem jest stosowanie diety dobrej dla naszego organizmu. Jeśli mówimy o aktywności fizycznej tak potrzebnej przecież każdemu organizmowi wskazujemy, że w ogóle powinna być, a dodatkowo powinna być uprawiana często. Jeśli mówimy o bezpieczeństwie to twierdzimy, że możemy je osiągnąć trzymając się określonych z góry narzuconych zasad. Wszystko, co dla siebie czynimy powinno być dobre.

Tylko cóż znaczy słowo: dobre? To określenie-worek, do której można wrzucić multum różnorodnych wyjaśnień i odpowiedzi. Często, gdy nie mamy pomysłu na to, jak coś uzasadnić czy określić, sięgamy po słowa, które są niedookreślone. Wtedy jest nam łatwiej. Pamiętajmy, że jeżeli chodzi o kwestie naszego zdrowia jest to pozorna wygoda.

Dlatego dziś zastanówmy się, co konkretnie możemy zrobić dla swojego zdrowia? Zamiast oklepanych formułek odpowiedzmy sobie wprost, że to właśnie konkretne działanie przyniesie nam zdrowie. Nie musimy robić dla swojego zdrowia dużych rzeczy, wystarczą małe zmiany, które w efekcie przyniosą nam wielkie korzyści. Wystarczy na przykład wybrać krzesło biurowe ergonomiczne.

Czym kierować się przy wyborze krzesła?

Nie wiesz, jakie są podstawowe zasady ergonomii? Zapoznaj się z nimi już teraz. Najpierw wyjaśnijmy, czym jest ergonomia. Ergonomia to sposób funkcjonowania, który narzuca nam wybór takich rozwiązań, które spełniają nasze potrzeby psychofizyczne. Jeśli mówimy o biurze to przede wszystkim przyjazny sposób projektowania przestrzeni, aby uwzględniał bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Dlatego kiedy wybieramy krzesło biurowe powinniśmy zwracać uwagę na to, czy siedzisko charakteryzuje się ergonomicznością. Zakup ergonomicznego krzesła przynosi nam nie tylko wygodę, ale także przekłada się na wyższą efektywność naszej pracy.

Poznaj zasady ergonomii!

Jakie krzesło możemy nazwać ergonomicznym? Który fotel zasługuje na miano bezpiecznego i komfortowego? Już odpowiadamy. Krzesło biurowe ergonomiczne powinno być przede wszystkim bezpieczne dla kręgosłupa. To oznacza, że wybierając takie siedzisko trzeba zwrócić uwagę na to, czy krzesło jest odpowiednio wyprofilowane, by podpierać odcinek lędźwiowy, czyli dolną część pleców, w której często dochodzi do różnego rodzaju uszkodzeń oraz urazów.

Pamiętajmy o tym, gdy decydujemy się na zakup jakiegokolwiek siedziska.

Krzesło powinno podpierać plecy na maksymalnie dużej powierzchni. Siedzisko powinno posiadać półokrągłe oparcie, aby praca była maksymalnie wygodna. Regulowane podłokietniki, a także inne mechanizmy regulacji zapewnią Ci komfort podczas pracy i sprawią, że z pełną świadomością będziesz mógł nazwać Twoje krzesło ergonomicznym.