Strona główna > Fotele biurowe > Co brać pod uwagę, kupując fotel biurowy?

fotel do biuraJeżeli zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje dobrej jakości fotel biurowy, nie oczekuj jednoznacznej odpowiedzi. Trudno bowiem wskazać jedną, określoną cenę, do której dostępne są fotele biurowe naprawdę dobrej jakości. W sklepach znajdziesz te, które kosztuje osiemdziesiąt złotych, ale trafisz też na takie, których kupno to wydatek rzędu tysiąca złotych. Inaczej sytuacja kształtuje się wtedy, kiedy ma dla ciebie znaczenie własne zdrowie.

ergonomiczny fotel do biuraNieodpowiednio dobrane krzesło to bowiem ryzyko poważnych chorób. Bóle kręgosłupa, barków, szyi, spuchnięte łydki czy zdecydowanie poważniejsze problemy. Źle dobrany, niewygodny fotel to zawsze ryzyko powstania wad postawy, które dokuczają mogą nam przez całe życie. Inne pytanie, które pojawia się naprawdę często, dotyczy ergonomii - jest to interdyscyplinarna nauka, która za cel stawia sobie dopasowanie otoczenia człowieka do posiadanych przez niego możliwości psychofizycznych. Chodzi tu nie tylko o otoczenie przyjazne naszemu zdrowiu, ale także takie, które skutecznie eliminuje te czynniki, które mogą prowadzić do powstawania chorób zawodowych.

Jeśli chodzi o prace w biurze, to ogromne znaczenie ma właśnie fotel biurowy. Praca w biurze na ogół jest przyjemna. Kiedy jednak usiądziemy na niewygodnym i niedopasowanym do nas krześle, sytuacja zmienia się nie do poznania. Kręgosłup może dać o sobie znać już po kilku miesiącach pracy na źle dobranym krześle. To właśnie z tego powodu należy przywiązywać uwagę do kupna krzesła biurowego. Warto pamiętać, że im bardziej regulowany model wybierzemy, tym lepiej. Będziemy bowiem mogli dostosować go do własnych potrzeb i własnego ciała.

Być może zainteresuje Cię...

Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Cre czarny 613,10 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Rhod czarny 605,98 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Majorca czarny 563,05 PLN Zobacz