Strona główna > Fotele biurowe > Prawidłowe ustawienie fotela biurowego

prawidłowe ustawienie fotelaFotel biurowy to nie tylko mebel. Jest to wygoda pracy, komfort, lepsze samopoczucie i wydajność pracy, a po kilku latach znacznie lepszy stan zdrowia. Źle dobrany fotel będzie szkodził w pracy na wiele sposobów i sam ból karku stanowił będzie jedynie wierzchołek góry lodowej. Często najgorsze jest rozdrażnienie, które niszczy relacje z innymi pracownikami i osobami ogólnie, w tym także z klientami.

Przed zakupem fotela najlepiej jest go solidnie przetestować, ale to nie wszystko. Potrzebne jest też potem jego odpowiednie ustawienie już w miejscu, gdzie będzie służył nam na co dzień.

podłokietniki w fotelu biurowymWysokość siedziska

Siedzieć musimy tak, by między udem i podudziem zachowany był mniej więcej kąt prosty. Nogi koniecznie muszą się opierać na ziemi. Nogi powinny być lekko rozwarte.

Podłokietniki

Do regulacji podłokietników ustawiamy się możliwie blisko biurka. Możliwość ich regulacji powinna być taka, by zapewniały podparcie dla łokci w naturalnej pozycji. Ramiona w czasie pracy powinny być cały czas oparte na podłokietnikach, co gwarantuje nam, że obciążenie dla kręgosłupa będzie minimalne.

Profil oparcia

Oparcie musi koniecznie podpierać odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Najlepiej, jeśli będzie miało regulację i możliwość ustawienia oparcia tak, by wspierane było wszystko aż do wysokości łopatek.

Głębokość

Ustawienie siedziska w stosunku do oparcia powinno być regulowane. W optymalnej pozycji pośladki powinny sięgać końca siedziska, ale za nie wystawać.

twardość fotel biurowyZagłówki

Zagłówek powinien naturalnie docierać do głowy pracownika tak, by ten mógł się lekko pochylić do tyłu. Zmniejszy to wyraźnie nacisk na kręgi szyjne i ograniczy bóle głowy.

Twardość

Dobry fotel musi równocześnie zapewniać siedzisko nieodkształcające się i umożliwiające oddychanie naszemu ciału. Nawet najlepszy fotel nic nie da, jeśli sami będziemy wykrzywiać nasze ciało w łuk. Garbienie się jest w stanie pokonać absolutnie każdy fotel i jeśli nie pozbędziemy się tego złego nawyku, możemy się spodziewać poważnych problemów zdrowotnych i z jakością pracy niezależnie od wydatków na fotel i pieczołowitości jego ustawienia.

Być może zainteresuje Cię...

Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Cre czarny 613,10 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Rhod czarny 605,98 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Majorca czarny 563,05 PLN Zobacz