Strona główna > Fotele biurowe > Z jakiego materiału wybrać fotel biurowy?

idealny fotel biurowyPrzygotowując meble do biura należy się zastanowić między innymi na dobrym fotelem biurowym, ponieważ możemy na nim spędzać nawet około 10 godzin. Jeśli krzesło będzie źle dobrane to bardzo szybko odczujemy jego negatywny wpływ na nasz kręgosłup. Skutki mogą być różne, ale jedno co zawsze będzie się pojawiało to problem z koncentracją i dobrym wykonywaniem zadań.

Wiele osób szukając fotela biurowego kieruje się tylko ceną oraz wyglądem. Tymczasem wydaje się, że ważniejsze jest właśnie dobre dopasowanie fotela oraz to z jakiego materiału będzie on wykonany. Wśród istotnych czynników na pewno wybór materiału na siedzisko jest jednym z ważniejszych. Skoro będziemy tam spędzać wiele godzin również w gorące dni to może się okazać, że materiał będzie robił różnicę.

fotel biurowy z siatkąNajwiększa popularnością cieszą się takie fotele, które przygotowane są z użyciem miękkiego tworzywa. Całe ciało będzie mogło oddychać a jednocześnie uzyskamy odpowiedni komfort siedzenia. Raczej nie warto się decydować na obicie skóropodobne, ponieważ latem szybko się na nim spocimy i będziemy się przyklejać do siedziska i oparcia. Wydawać się może, że takim najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie fotela, którego oparcie wykonane będzie z siatki albo ze skóry.

Meble z siatki gwarantują obecnie najlepszą cyrkulację powietrza i na pewno będzie to doceniane przez pracowników w gorące dni. Poza tym siatka dopasowuje się do ciała i takie fotele będą wygodne. Natomiast fotele ze skóry zachwycają swoją elegancją i jak się wydaje ta kwestia jest w tym przypadku najważniejsza. Jednak skórzane fotele są już oferowane w dość wysokich cenach i nie zawsze będziemy chcieli sobie na taki zakup pozwolić.

Być może zainteresuje Cię...

Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Cre czarny 613,10 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Rhod czarny 605,98 PLN Zobacz
Fotel biurowy OFFICE PRODUCTS Majorca czarny 563,05 PLN Zobacz