Przed zakupem mebli skórzanych warto zapoznać się z zasadami pielęgnacji oraz podstawowymi rodzajami mebli ze skóry.
Jednym z najpopularniejszych jest fotel zwany „finką”, który jest najczęściej wybierany do wystroju salonu. Jest bardzo wygodny, dlatego też chętnie kupowany jest do pokoju multimedialnego. Bardzo łatwo jest dopasować go do każdego wnętrza, ze względu na prostotę jego formy i wykonania, a do tego jest lekki, co pozwala łatwo go przenosić i ustawiać w innym dowolnym miejscu.
Innym popularnym meblem ze skóry jest fotel biurowy. Tutaj głównie stawiamy na elegancję i budowanie prestiżu. Chętnie kupowany jest do biur właścicieli małych i średnich firm, a także przez prezesów dużych korporacji. Skórzane fotele stanowią niejako wizytówkę firmy i jej właściciela. Dzięki bogatej ofercie dostępnych modeli można je dobrać zarówno do klasycznego biura, jak i do futurystycznych wnętrz pełnych mebli ze szkła i tworzyw sztucznych.
Skórzana sofa jest kolejnym elementem mebli, nad zakupem którego często zastanawiają się klienci. Najczęściej są częścią wystroju poczekalni prywatnych gabinetów, gdzie mają zapewnić wygodę oczekującym na swą kolej pacjentom i petentom. Są niezwykle eleganckie, zapewniają komfort siedzenia, dlatego często stanowią też wyposażenie domowych salonów lub bibliotek.
Fotele skórzane to kolejny klasyczny mebel, który spotkać można w barach i restauracjach, ale również w prywatnym zaciszu salonów domowych. To klasyczne meble, cenione za wygodę, prostotę i ponadczasową elegancję, która zawsze będzie modna i ceniona.
Pielęgnacja mebli skórzanych, to głównie konserwacja i czyszczenie odpowiednio dobranymi preparatami. Najlepiej używać produktów sprawdzonych już przez nas samych lub polecanych przez znajomych lub sprzedawców. Jeśli nie można postąpić w ten sposób, to wypróbujmy działanie preparatu najpierw na małym, niewidocznym miejscu, aby stwierdzić jakie będzie miał działanie na nasze meble. Do rozprowadzania środka konserwującego lub czyszczącego używajmy zawsze suchej i czystej szmatki, następnie pozostawmy preparat do wchłonięcia przez ok. 10 min. Po tym czasie inną miękką szmatką należy zacząć polerowanie skóry, aby uzyskać odpowiedni połysk.