Strona główna > Meble biurowe > Promowanie różnorodności w miejscu pracy

W dzisiejszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, jesteśmy zmuszeni do poruszania tematów takich jak różnorodność i równość w miejscu pracy. Zachęcanie i promowanie różnorodności w każdym miejscu pracy jest koniecznością i jednym z filarów efektywnego, wysokiej klasy środowiska biurowego.
Ale jak to zrobić?

Oto kilka krótkich wskazówek:

  • Nie bój się mówić o różnic ach - dostrzeganie różnic między ludźmi jest jak najbardziej w porządku, pod warunkiem, że nie staje się to sposobem na ich identyfikację i nie odbywa się w sposób uwłaczający. Rozmawiając o różnicach, możemy się na nich uczyć i stać się bardziej akceptowalni. Dotyczy to wszystkich w miejscu pracy, także kadry kierowniczej zasiadającej za biurkami.
  • Oferuj szkolenia z zakresu różnorodności - szkolenia z zakresu różnorodności powinny być częścią obowiązkowego programu szkoleń dla wszystkich pracowników.
  • Upewnij się, że pracownicy otrzymują szanse w oparciu o swoje talenty i możliwości - To chyba oczywiste, ale niezależnie od płci, wieku czy jakiejkolwiek innej "różnicy", pracownicy powinni otrzymywać odpowiednie szanse w oparciu o swoje umiejętności, talenty i potencjał, bez widocznych uprzedzeń.
  • Upewnij się, że kultura biurowa jest sprzyjająca integracji - Monitoruj atmosferę w biurze i szybko rozwiązuj wszelkie problemy.
  • Zapewnij efektywną i zróżnicowaną współpracę - Od czasu do czasu zmieniaj umeblowanie biura, aby zapewnić wszystkim możliwość pracy z innymi pracownikami.

Szkolenia dla pracowników i dbanie o to, by kultura miejsca pracy była w pełni równa, sprawi, że wszyscy będą traktowani sprawiedliwie i jednakowo, niezależnie od wszelkich kwestii związanych z różnorodnością. Kiedy pracownicy współpracują, każdy powinien być wysłuchany w równym stopniu, a kiedy zatrudniani są nowi, międzynarodowi pracownicy, należy zapewnić im wsparcie, aby szybko się zaaklimatyzowali. Nie są to zagadnienia z dziedziny nauki o rakietach, ale często są pomijane, a mogą mieć wpływ na różnorodność.