Strona główna > Krzesła biurowe > Krzesło biurowe a nasze zdrowie

dobre krzesło biuroweKiedy wybieramy krzesło biurowe, na którym będziemy spędzać długie godziny w czasie pracy przy komputerze lub po prostu przy biurku, staramy się, by było ono eleganckie i wytrzymałe, zapominając o jego ergonomicznym wyglądzie. Duże znaczenie ma panująca moda i odpowiednie dopasowanie fotela do pomieszczenia, w którym się będzie znajdowało.

W czasie dokonywania takiego wyboru nie można jednak zapominać o ergonomii. Powinna być ona tak naprawdę głównym czynnikiem decydującym o zakupie odpowiedniego fotela i dopiero po spełnieniu warunków odpowiedniej wygody powinniśmy zacząć zastanawiać się nad pozostałymi cechami, związanymi z jego wyglądem i elegancją. Dokładny czas spędzony w pozycji siedzącej nie ma znaczenia, bo nawet kilkugodzinne nadwyrężanie stawów kręgosłupa będzie z czasem prowadziło do bólów pleców, szyi i głowy, a nawet do problemów z koncentracją. Jest to duży problem, ponieważ powstałe zwyrodnienia z czasem nie będą zanikały i wszelkie zmiany będą z nami już zawsze.

nowoczesne krzesła biuroweDlatego dobre krzesło biurowe powinno mieć odpowiedni wachlarz mechanizmów regulacyjnych tak, by mogło stanowić odpowiednie podparcie w naszej pracy i by mogło się ono zmieniać razem ze zmianą naszych potrzeb w danym momencie. Poszukiwanie odpowiedniej ergonomii i właściwego podparcia dla naszego kręgosłupa nie musi się też wcale odbywać kosztem innych cech krzesła. Prawdopodobnie będziemy musieli się pogodzić z trochę wyższą ceną, ale na pewno nie będzie problemów ze znalezieniem produktów modnych, stylowych i wytrzymałych.